0No authorization...
 
 
zdrowieinatura24.pl
Aktualnie czytana treść:
Nadtlenek wodoru w służbie piękna
Newsletter zdrowieinatura24.pl
Poleć znajomym zdrowieinatura24.pl
Opublikuj coś na naszej łące
 
 
 Nadtlenek wodoru...

 
 
Nadtlenek wodoru w służbie piękna
 
Nadtlenek wodoru w służbie ...
Oceń
Forum dyskusyjne

Właściwości nadtlenku wodoru najpierw docenili lekarze. Wykorzystywali go do leczenia deficytu immunologicznego u pacjentów po zabiegach operacyjnych, np. onkologicznych. Następnie trafił do kosmetyki, gdzie teraz robi zawrotną karierę. A to dlatego, że nie tylko pozwala zachować piękny wygląd skóry, ale też idealnie sprawdza się do pielęgnacji skóry problemowej czy po zabiegach medycyny estetycznej. O jego właściwościach i mocy opowiada Marlena Piwowarczyk – konsultantka kosmetyczna z Apteki Medicover w Warszawie.

Po raz pierwszy w kosmetyce nadtlenek wodoru wykorzystał dr Paul Herzog ze Szwajcarii. Zainspirowany wyjątkowym działaniem tego składnika, podjął udaną próbę ustabilizowania nadtlenku wodoru w emulsji, tak by umożliwić jego przenikanie do skóry. W ten sposób dokonał rewolucji w kosmetyce, rozpoczynając erę kosmetyków tlenowych. Jego patent wykorzystano w formułach kosmetyków zarówno gabinetowych, jak i tych do domowej pielęgnacji. Dzisiaj stosowanie nadtlenku wodoru jest jedną z najlepszych i najefektywniejszych metod pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Działa on bowiem leczniczo na skórę nadwrażliwą, a profilaktycznie na zdrową i piękną.

Piękno jest w nas

Nadtlenek wodoru jest naturalną substancją, która znajduje się w każdym organizmie ludzkim. Jest niezbędny, ponieważ uczestniczy we wszystkich bioorganicznych procesach przemiany materii: białek, tłuszczy, węglowodanów, soli mineralnych, a także syntezie witamin, pracy wszystkich układów enzymatycznych, hormonalnych oraz w wytwarzaniu ciepła w organizmie. Sprzyja również przedostawaniu się cukru z plazmy krwi do komórki bez pomocy insuliny.

Jego główną funkcją jest tzw. utleniająca detoksykacja. Oznacza to, że nadtlenek wodoru utlenia toksyny, zabija bakterie, zatrzymuje wirusy. Natomiast pod wpływem enzymu katalazy przemienia się w wodę i tlen atomowy, chroniąc struktury tkanek przed uszkodzeniami.

Więcej tlenu!

Przede wszystkim sama obecność tlenu w preparacie oznacza już bardzo wiele. Tlen i woda są podstawowymi pierwiastkami dającymi życie. Wprowadzanie do organizmu czystych, naturalnych składników jest bardzo potrzebne.

Udowodniono, że natlenienie naszej skóry drastycznie spada po 24. roku życia. Im jesteśmy starsi, tym nasza skóra ma mniej tlenu. Co to oznacza? Prostym przykładem jest skóra palacza. Nikotyna powoduje kurczenie się naczyń krwionośnych, co pozbawia je składników odżywczych i tlenu. Skóra osoby palącej szybciej ulega starzeniu, jest ziemista, traci sprężystość.

Nasycenie skóry w tlen jest niezbędne, by utrzymać jej dobry wygląd i stan. Bez tlenu tkanki obumierają, ponieważ nie są w stanie same się odżywiać, a tym samym gwarantować odpowiedniego metabolizmu i homeostazy. Zadaniem każdego preparatu, kremu czy balsamu jest regeneracja, poprawa sytuacji poprzez działanie wewnątrz skóry. Jednak większość produktów farmaceutycznych i kosmetycznych nie jest w stanie przeniknąć do najważniejszej jej warstwy – skóry właściwej. Z tego powodu nie działają w najbardziej skuteczny ani wydajny sposób z punktu widzenia wielu dolegliwości dermatologicznych. Prawdziwą innowację, nową erę w pielęgnacji stanowi aktywny tlen, który jako jedyny dostarcza składniki aktywne i witaminy w głąb skóry – tam, gdzie są najbardziej potrzebne.

Dogłębna pielęgnacja

Nadtlenek wodoru został przez dr. Paula Herzoga ustabilizowany w emulsji. W kontakcie ze skórą, pod wpływem obecnego w niej enzymu katalazy, rozdziela się na gazową postać tlenu i wodę. Cały proces odbywa się wyjątkowo szybko, pod kremem, dzięki czemu tlen nie jest w stanie wyparować ze skóry. W ten sposób powstaje ciśnienie do dziesięciu atmosfer, które pozwala dotrzeć w najgłębsze struktury skóry. Dlatego też kosmetyki tlenowe nie wymagają wmasowywania. Delikatne mrowienie po nałożeniu kremu tlenowego oznacza, że w tym momencie tlen i woda, witaminy oraz pozostałe aktywne składniki działają na skórę.

Nadtlenek wodoru do zadań specjalnych

Jak widać, działanie nadtlenku wodoru jest bardzo potrzebne skórze każdego rodzaju. Skórom uszkodzonym po zabiegach medycyny estetycznej, zabiegach operacyjnych, po których powstają sączące się rany, produkty z nadtlenkiem wodoru przyniosą ulgę w bólu, zadziałają antybakteryjnie oraz przyspieszają gojenie się ran. W USA lekarze od lat stosują nadtlenek wodoru, pomagając pacjentom po leczeniu onkologicznym, np. naświetlaniu, by przyspieszyć regenerację uszkodzonego promieniowaniem naskórka. Pozostałe dolegliwości skórne, takie jak przymieszkowe zapalenie skóry, wrastanie włosków po depilacji, egzemy skórne czy łuszczyca, także szybko się leczą dzięki terapii produktami z nadtlenkiem wodoru. Warto mieć na uwadze to, że działanie aktywnego tlenu nie tylko wspomaga regenerację skóry, ale także przyspiesza krążenie skórne oraz sprzyja wzmocnieniu naczynek. To bardzo ważne dla skóry nadreaktywnej, bardzo wrażliwej, która reaguje intensywnie na wszelką pielęgnację, oraz dla osób ze skórą naczyniową bądź z trądzikiem różowatym. Nadtlenek wodoru ukoi skórę i wzmocni naczynka, ale również przyniesie ulgę poprzez działanie przeciwzapalne na rozdrażnioną skórę.

S.O.S dla skóry trądzikowej

Działanie bakteriobójcze sprawdzi się natomiast idealnie w przypadku skór tłustych. Mówi się przecież, że przez nieprawidłowe funkcjonowanie gruczołów łojowych wtórnie tworzy się nieprzepuszczalna warstwa skóry, która nie pozwala na dotarcie tlenu oraz pozostałych składników odżywczych w głąb. Takie warunki są doskonałym siedliskiem dla bakterii beztlenowych, tworzących stany zapalne, grudki, wągry, zaskórniki. Cały ten negatywny mechanizm zostanie skutecznie zatrzymany przez nadtlenek wodoru, który przenika w głąb skóry i dotlenienia ją, nie pozwalając przetrwać bakteriom. W ten sposób tłusta skóra może powrócić do normalnego funkcjonowania. Kosmetyki tlenowe normalizują każdą cerę.

Czerwona kartka dla zmarszczek

Starzenie się skóry spowodowane jest spowolnieniem produkcji kolagenu oraz negatywnym wpływem wolnych rodników. W walce ze zmarszczkami najskuteczniejszymi sprzymierzeńcami są antyoksydanty, takie jak witaminy C, A, E, beta-karoten oraz koenzym Q10. Tlen zawarty w wyjątkowych kosmetykach tlenowych zakwasza witaminę A, tworząc w ten sposób kwas retinowy – jak dotąd jedną z najefektywniejszych aktywnych substancji w walce ze zmarszczkami. Kolejną zaletą działania tlenu na skórę jest jego wpływ na wolne rodniki. Udowodniono, że wolne rodniki powstają liczniej w mniej natlenionych tkankach. Jak widać, terapia tlenowa działa jednocześnie na wielu frontach, dając spektakularne efekty, jeśli chodzi o zdrowie i urodę skóry, czyniąc ją gładką, jak po liftingu.

Cellulit bez szans

A co z uporczywym cellulitem? Na to również pomaga dotlenienie skóry i poprawienie jej metabolizmu oraz krążenia dzięki nadtlenkowi wodoru. Tlen, docierając do hipodermy, potrafi rozsadzać nawet bardzo zwarte złogi tłuszczu, dzięki czemu krew i woda mogą wyrzucić bakterie do limfy.

Terapia tlenowa

By wypróbować na sobie działanie aktywnego tlenu, warto udać się do gabinetów kosmetycznych korzystających z produktów tlenowych. Kosmetyki tlenowe działają aż i tylko 8 godzin, dlatego zalecane jest, by wspomagać się terapią domową – w ten sposób można utrzymać właściwy metabolizm skóry, dotlenić ją, zregenerować i na dłużej zapewnić wzrost energii. Jeden zabieg spowoduje polepszenie stanu skóry, ale po jakimś czasie powróci ona do poprzedniego, niższego poziomu aktywności.

Nadtlenek wodoru jest obecnie jedną z najbardziej ekskluzywnych i skutecznych metod wspomagania aktywności skóry. Naukowcy ciągle odkrywają nowe zalety nadtlenku wodoru. Dotychczas wszystko wskazuje na to, że może to być jedno z największych odkryć medycznych tego stulecia.

Marlena Piwowarczyk

konsultantka kosmetyczna

Apteka Medicover Warszawa

www. platiniumcast.pl

Ostatnio wyświetlane informacje:
 
 
 
Wybierz gwiazdkę / ocenę (1 - 10):
 
Co ma największy wpływ na Twoją ocenę ?
Rozwiń
Przedstawiona treść jest interesująca
Przedstawiona treść jest zrozumiała
Przedstawiona treść jest przydatna
Przedstawiona treść ma wystraczającą długość
Żadne z powyższych
 
Pole uwagi nie jest wymagane:
 
Uwagi dotyczące treści:
 
  Za dużo znaków
Adres mail jest wymagany, jeśli zostało wypełnione pole uwagi:
 
Adres mail:
Proszę wypełnić pole adres mail. Błędny format adresu mail. Za mało znaków. Za dużo znaków.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r. Nr 133 poz. 883)
Proszę zaznaczyć akceptację.
 
Przed wysłaniem
wprowadź kod z obrazka:
Proszę wprowadzić kod z obrazka. Za mało znaków. Za dużo znaków. Za mało znaków. Za dużo znaków.
 
Zmień obrazek
 
 
 
Jeśli poszukujesz więcej informacji, zadaj pytanie na naszym forum dyskusyjnym

www.forum.zdrowieinatura24.pl

Ostatnio wyświetlane informacje:
 
 
 
 
 
Na życzenie czytelników
Zwiń treść
 
 
Owoce mogą ...
TRUSKAWKA dziełem człowieka, nie ma truskawek pochodzących z dzikiego stanu. ...
 
 
Białka
BIAŁKA to podstawowy budulec każdej tkanki. Niedobór białek w organizmie ...
 
 
Przyprawy - ...
Trudno wyobrazić sobie kuchnię bez przypraw. Dzięki przyprawom potrawy ...
 
 
Rośliny o ...
Wśród wielu ziół znamy takie, które zawierają w swoim składzie związki ...
 
 
Mniszek lekarski ...
MNISZEK LEKARSKI – jest znany pod różnymi nazwami np. dmuchawiec, wilczy ...
 
 
Czy wiesz że ?
Rozwiń treść
 
 
Świeżość kwiatów
Kwiaty, aby zachowały świeżość wymagają różnego traktowania w zależności od ...
 
 
Kwiaty cięte
Kwiaty cięte nie lubią przeciągów, wolą miejsca mniej nasłonecznione, nie ...
 
 
Żywot kwiatów
Można przedłużyć żywot kwiatów. Cięte tulipany i cyklameny (fiołki ...
 
 
Kwiaty w wazonie
Zanim wstawisz kwiaty do wazonu, należy je odpowiednio przyciąć.W tkankach ...
 
 
Grejpfrut
Grejpfrut – najlepiej jeść go rano, pomaga zredukować zapasy tkanki ...
 
 
Zielarstwo
Rozwiń treść
 
 
LEBIODKA POSPOLITA
LEBIODKA POSPOLITA (Origanum vulgare) – jest byliną  z rodziny wargowych. Na ...
 
 
ŚWIETLIK ŁĄKOWY
ŚWIETLIK ŁĄKOWY (Euphrasia rostkoviana) – rośnie w całej Europie. W Polsce ...
 
 
CZĄBER
CZĄBER OGRODOWY (Satureja hortensis) - znany już w starożytności, w Polsce ...
 
 
Skrzyp polny
Skrzyp polny (Equisetum arvense)) jest byliną z rodziny skrzypowatych i ...
 
 
Centuria pospolita
Centuria pospolita – Centaurium umbellatum nazywana również tysiącznikiem, ...
 
 
Porady czytelników
Rozwiń treść
 
 
Zapalenie spojówek
ZAPLENIE SPOJÓWEK Jest to dolegliwość, której nie należy bagatelizować, ...
 
 
Otyłość
Otyłość: Należy sporządzić napar (całonocny) z 1 łyżki rumianku, zalanego 1 ...
 
 
Nadciśnienie
NADCIŚNIENIE (Przepis wg Korżawskiej) 1 łyżkę jemioły, 3 łyżki skrzypu, 4 ...
 
 
Nudności
Nudności ciężarnych: Dla kobiet w ciąży pomocne może być poranne picie wody ...
 
 
Dobra zupa
Co zrobić, aby zupa była udana : Każda gospodyni przygotowuje zupę inaczej, ...
 
 
Pomóż swojemu ciału
Rozwiń treść
 
 
Dieta Haya
Dieta Haya - została opracowana przez amerykańskiego lekarza, który po ...
 
 
Dieta makrobiotyczna
Dieta makrobiotyczna – opracowana została na początku XX wieku przez George ...
 
 
Dieta Montignac
Dieta Montignac – została stworzona w latach osiemdziesiątych XX wieku przez ...
 
 
Dieta w kamicy ...
Dieta w kamicy żółciowej – kamica żółciowa polega na tworzeniu się złogów w ...
 
 
Dieta bezglutenowa
Dieta bezglutenowa  jest rodzajem diety eliminacyjnej, jej działanie ...
 
 
Twoja latorośl
Rozwiń treść
 
 
Dolegliwości ...
W okresie dojrzewania u młodych ludzi dochodzi do gwałtownych zmian ...
 
 
Problemy z ...
Kręgosłup zbudowany jest z kręgów ułożonych jeden na drugim, tworząc kanał, ...
 
 
Bóle wzrostowe u ...
W okresie wzrostu, dzieci mogą skarżyć się na bóle mięśni i stawów, głównie ...
 
 
Zaburzenia ...
Zaburzenia łaknienia, takie jak: jadłowstręt i wilczy głód należą do chorób ...
 
 
Pielęgnacja ...
Skóra niemowlęca i małego dziecka jest bardzo wrażliwa, ponieważ nie jest ...
 
 
Porady kosmetyczne
Rozwiń treść
 
 
Paznokcie
Uzdrawianie paznokci: Sok z cytryny ma właściwości wybielające i ...
 
 
Włosy
ZDROWE WŁOSY U niektórych osób włosy stają się matowe, tracą połysk, a ...
 
 
Oczy
POWIEKI – idealny kolor Do powiek wybieramy matowe cienie, albo z ...
 
 
Skóra
SUCHA SKÓRA: Suchą skórę powinno się rano i wieczorem przemywać tamponem, ...
 
 
Rzęsy
RZĘSY – uwodzicielskie Rzęsy stają się z wiekiem coraz słabsze, dlatego nie ...
 
 
Jedz zdrowo
Rozwiń treść
 
 
O zaletach ...
Miłośnicy makrobiotyki i część dietetyków niechętnie wypowiada się o mleku. ...
 
 
Rzodkiew czarna ...
Rzodkiew czarna zwana również czarną rzepą uprawiana była już w starożytnych ...
 
 
Danie z wieprzowiny
W Polsce zdecydowanie najczęściej spożywana. Jednak coraz więcej Polaków ...
 
 
Seler korzeniowy ...
Głośno się stało o nim, kiedy wkroczył na salony, stając się przebojem diety ...
 
 
Cebula - łzawy ...
Należy do rodziny Allium, znana jest od wieków. Pochodzi z Azji Środkowej, ...
 
 
 
 
 
 
O tym się mówi:
 
Maść dla całej rodziny na zimę
Niestety ciepłe ubrania, które nosimy w czasie zimy, chronią nas przed niską...
 
Rachunek dla spragnionej skóry
Powtarzane jak mantra słowa, że nawilżanie to podstawowa ochrona skóry, w...
 
Nadtlenek wodoru w służbie piękna
Właściwości nadtlenku wodoru najpierw docenili lekarze. Wykorzystywali go do...
 
Zabiegi, które potrafią zdziałać cuda
Masz ochotę pobudzić skórę do wiosennej odnowy, a jednocześnie nie chcesz...