0No authorization...
 
 
zdrowieinatura24.pl
Aktualnie czytana treść:
Kamienie na "kamienne zdrowie"
Newsletter zdrowieinatura24.pl
Poleć znajomym zdrowieinatura24.pl
Opublikuj coś na naszej łące
 
 
 
Kamienie na "kamienne zdrowie"
fot:pastus sxchu
 
Kamienie na "kamienne zdrowie"
Oceń
Forum dyskusyjne

Legenda mówi,  że Herakles zrzucił z Olimpu kryształ prawdy, który rozprysnął się na miliony kawałków. Każdy odłamek kryształu, jaki bierzemy do ręki, jest częścią odwiecznej prawdy.

AGAT – równoważy, stabilizuje i chroni. Błękitny  agat koronkowy jest jaśniejszy, uspokaja umysł leczy ogniste emocje. Wszystkie agaty  ułatwiają uzyskanie fizycznego i mentalnego bezpieczeństwa i mogą być używane z innymi kamieniami dla zrównoważonego ich działania. Agat mszysty oczyszcza system immunologiczny. To wspaniały kamień do rozwiewania stresów, szczególnie, gdy trzyma się go przy sobie. Agaty w stanie wzmocnić i właściwie ukierunkować energię seksualną.

AMETYST – przewodzi, oczyszcza i unosi. Ma on silne właściwości lecznicze. Wzmaga intuicję, rozbudza duchowo, a zarazem wycisza namiętności, wzburzenie emocjonalne i złość. Jest strażnikiem umiarkowania. Jeśli masz skłonność do przesady w emocjach, on pomoże ci się opanować. Pomaga na bezsenność, trzymaj go pod poduszką. Łagodzi bóle głowy – trzymany na środku czoła. Uważany jest za kamień duchowości, zawierający w swojej barwie namiętność, prawdę i miłość Zbawiciela.

AKWAMARYN – jest znany jako” wodny kamień”. Jest uśmierzający, łagodny, daje ukojenie i pogodę ducha. Obniża gorączkę i uspokaja rozbiegany umysł. Chroni przed niebezpieczeństwami i chorobą związaną z podróżą morską. Ma przynosić szczęście rybakom, równoważy system nerwowy i usuwa nadmiar cieczy z organizmu. Warto pić wodę z pozostawionym na noc akwamarynem.

BURSZTYN – pochłaniają energie negatywną, równoważą jin i jang, męskość i żeńskość, pozytywne i negatywne aspekty, wnoszą życiodajną energię i ciepło słońca. Nic nie może ich  uszkodzić  i bursztyny przekazują nam te właściwości, dlatego zostały wybrane przez człowieka jako lekarstwo, amulet i ozdoba. Posiada właściwości dezynfekujące. Działa też znakomicie na zmniejszenie blizn pooperacyjnych. Naszyjnik noszony stanowi ochronę przed szkodliwymi warunkami życia i pracy.

CHRYZOLIT – zielonożółty kamień błyszczy się i skrzy, niosąc w sobie słońce i życie. Stanowi antidotum na załamania nerwowe i zazdrość. Dobrze działa na umysł i wątrobę.  Pomaga  w przyswajaniu ciężko strawnych pokarmów. Łagodzi stany zapalne i owrzodzenia przewodu pokarmowego oraz jelit, pomaga również w zaburzeniach emocjonalnych. Reguluje pracę woreczka żółciowego i trzustki. Skutecznie oczyszcza wątrobę. W tym celu  należy pić wodę, w której przez noc spoczywał chryzolit.

CYTRYN – należy do rodziny kwarców. Jest związany ze słońcem i rozjaśnia umysł przy podejmowaniu decyzji. Wspomaga  umiejętności komunikowania się z otoczeniem, chłonność umysłu, zdolności organizacyjne i wydolność intelektualną. To świetny kamień, by go trzymać w ręku podczas dokonywania wyboru lub wygłaszania jakiegoś oświadczenia. Doskonała ozdoba biur, gdzie liczy się wzajemne porozumienie. Ten kamień wspomaga zewnętrzne wyrażanie wewnętrznych idei. Pomaga wydalić psychiczne i fizyczne trucizny.

DIAMENT – wiąże się on z umysłem  z powodu ostro tnących krawędzi. Symbolizuje twardość, nieprzekupność i niezwyciężoność. Włosi nazywali go „ ukochany przez Boga”. Używa się go do pobudzania jasności umysłu oraz do rozwijania dalekowzroczności.

FLUORYT -  to jedyny kamień, który może ułatwić rozwój świadomości duchowej. Ułatwia wcielanie idei w życie. Zazwyczaj bywa trójkolorowy: czerwony, biały i zielony co symbolizuje wartości najwyższe: miłości, wiedzy i odpowiedzialności za upowszechnianie miłości uniwersalnej i woli boskiej.  Składa się z wapnia i fluoru. Jest dobry na choroby kości. Usuwa bóle krzyża, zębów i dziąseł.

GRANAT – są dobre przeciwko zatruciom, załamaniom nerwowym i niedoczynności tarczycy. Potrafi wyciszyć seksualną nadpobudliwość. Dodaje otuchy natchnie pozytywna energią i pomoże w odniesieniu sukcesu. Granaty wspomagają krążenie.

KAMIEŃ KSIĘŻYCOWY – pomaga rozwinąć wrażliwość emocjonalną. Łagodzi nadwrażliwość i wzmaga potrzebę opiekowania się innymi. Pomaga na nadczynność gruczołów.

KARNEOL –  występuje w rozmaitych kolorach, promieniuje radością i szczęściem. Podpowiada jak realizować pomysły, a jednocześnie łagodzi zazdrość i zawiść w stosunku do innych, zaś nas samych chroni przed zawistnikami. Dodaje energii, odwagi, wiary w siebie i ambicji. Mobilizuje do działania, wypowiadania się. Ułatwia trawienie, usuwa brak apetytu, (wraz z anoreksją). Pomaga nam wytrwać, kiedy musimy okazać zdecydowanie i rozlużnia, gdy musimy się zregenerować. Działa  korzystnie na krew, zapobiega infekcjom  i wspomaga prawidłowe funkcjonowanie tarczycy.

KORAL – ten kamień wydobywany z głębin morskich jest doskonałym wsparciem przy pracy fizycznej. Chroni w czasie podróży. Korale mogą być w najróżniejszych barwach, od białej poprzez bladoróżową, różową, czerwoną aż do brązowej. Należy też do kamieni wspomagający trawienie i przyswajanie pokarmów. Koral jest szczególnie pomocny dla tych ludzi, którzy dużą wagę przykładają do tego, co inni sądzą na ich temat. Równoważy stany emocjonalne ludzi pracujących w zawodach związanych  z troszczeniem się o innych. To dobry prezent dla dziecka jako pierwszy kamień, zapobiega utracie zapału przy pierwszych niepowodzeniach i upadkach.

KRWAWNIK -  według legendy kamień ten powstał z kropli krwi Chrystusa, które skamieniały w zetknięciu z ziemią. Jest kamieniem wspierającym krążenie, dobrym remedium na wszystkie dolegliwości związane z krwią. Dodaje siły fizycznej, odwagi i pomaga osiągnąć stan równowagi. Reguluje poziom żelaza we krwi, leczy krwotoki z nosa, odświeża szare komórki i wspomaga wymianę tlenu. Trzymany w dłoni uspokaja i dodaje pewności siebie.

KRYSZTAŁ GÓRSKI – ożywi twoje myśli, wstrząśnie twoim życiem, zmieni światopogląd, dokona przełomu w ustalonych schematach. Dobrze działa na serce i kręgosłup. Mleczne i opalizujące kryształy współgrają z kobiecością, czysty kwarc stymuluje siły męskie. Jest to naturalny generator  i wzmacniacz energii. Kryształowa woda czyli taka, w której leżał kryształ kwarcu przez noc lub co najmniej 20 minut – oczyszcza ciało z toksyn i wzmacnia otaczające nas pole elektromagnetyczne. Czysty kryształ pomaga przy schorzeniach uszu i zaburzeniach słuchu. Różowy kwarc ma naturę żeńską, jest łagodny i uśmierzający, skutecznie pomaga usunąć lęki i ból. Zapobiega powstawaniu zmarszczek i poprawia cerę. Różowy kwarc leczy złamane serca.

KUNZYT – to kamień żeński, działa korzystnie na skórę, odmładza tkankę i wzmacnia serce.  Jest to stosunkowo nowy minerał, znaleziony w 1902 roku. Ma kolor różowej orchidei. Jeśli kobieta ma trudności z wyrazaniem swej kobiecości, kunzyt pomoże się jej pogodzić z żeńską naturą. Reguluje zaburzenia menstruacyjne.

LAPIS- LAZULI – kamień ten dodaje sił ciału podczas duchowego przebudzenia, otwiera umysł na boskość. Ma złote pasemka na błękitnym tle. Chroni przed psychicznymi atakami i melancholią. Jest to kamień prawdy, prawości, boski minerał, królewski kamień.

MALACHIT – ten lśniący, zielony minerał skutecznie usuwa ból zębów. Uśmierza i łagodzi, pomaga pielęgnować cnotę cierpliwości, wytrzymałość fizyczną i wewnętrzny spokój. Pomaga radzić sobie z depresją. Łagodzi wzdęcia i stany zapalne. Ma właściwości bakteriobójcze, polecany jest przy reumatyzmie i artretyzmie. Kiedy zagraża nam poważne niebezpieczeństwo malachit może pęknąć.

NEFRYT( JEDEIT) – mają odcień zieleni i są kamieniami bardzo chłonnymi. Uśmierzają, leczą i równoważą. Są skuteczne przy problemach z sercem, astmie. To delikatny i łagodny kamień.  Wzmaga zdolność przystosowania się i tolerancję, stąd nazywany jest kamieniem przyjaźni.

OPAL -  kamień psychicznej świadomości – księżyca i wody- może wzmocnić nasze uczucia, jak również pomóc zrozumieć cudze emocje. Opal pomaga przyswoić ciału proteiny. Opale ogniste wzmagają namiętność, mogą być stosowane przy leczeniu chorób genitaliów. Występują one w wielu kolorach od kremowego aż po intensywny błękit i czerń. Dobrze działają na płuca.

PERŁA – jest bardzo żeńska, współczująca, związana z księżycem i wodą. Jest związana z emocjami, niewinnością, czystością: uspokaja i przywraca harmonię. Perły tracące swój blask uważane są za zły omen – słabnie ich siła życiowa.

RUBIN – zwany królem kamieni szlachetnych, łączy w sobie krwawe żądze i piękno duszy. Wzmaga wolę życia, jest zaczynem idei. Równoważy umysł i ciało, uczucia i ducha. Symbolizuje trwałą miłość, małżeństwo, królewskość oraz hart ducha. Daje obfitość i może napełniać energią każdą część organizmu. Rubin jest potężnym kamieniem duchowym pobudzającym serce.

SODALIT – ma kolor głębokiego czerwono fioletowego granatu. Umieszczony pośrodku czoła pomaga dojrzeć nowe perspektywy. Wyrównuje metabolizm, obniża ciśnienie krwi i pomaga zasnąć. Jeśli kogoś ciągnie do tego kamienia, może być to skutek fizycznych zaburzeń wynikających z niewłaściwego odżywiania, a sodalit potrafi poprawić metabolizm, zwłaszcza wydzielanie insuliny. Moc jego można zwiększyć, używając z innym kamieniem (na przykład z czystym kwarcem).

SUGALIT – usuwa  mentalne przeszkody, dzielące intuicję prawej półkuli od logicznego myślenia lewej części mózgu. Równoważy pracę szyszynki i gruczołów dokrewnych. Pomaga dzieciom autystycznym, osobom mającym kłopoty z nauką, dyslektykom, korzystnie wpływa na epileptyków. Przydaje się podczas medytacji.

SZAFIR -  głęboki odcień szafiru jest dowodem obecności ferrytów lub tytanu, podczas gdy inne barwy tego kamienia, takie jak róż, zieleń czy żółć są wynikiem domieszki innych minerałów. To klejnot piękna, prawdy, czystości i mądrości. W kąpieli działa ściągająco i leczy zakażenia. Jest związany z niebiańską cnotą, poświeceniem i opanowaniem, pomocny zwłaszcza w poskramianiu żądz. Szafir, zwłaszcza gwiaździsty jest kamieniem przeznaczenia i może inspirować do kierowania się ku wyższym celom.

SZMARAGD -  jest to klejnot Wenus, kamień miłości. Wzmaga płodność, uczciwość i chęć poznania samego siebie. Pobudzając mózg i ożywiając pomięć, pomaga rozwiązywać trudne problemy. Szmaragdy były bardzo cenione w starożytnym Egipcie. Jest to znakomity kamień dla osoby czującej się niepewnie w kontaktach z ludźmi. Uśmierza gorączkę.

TOPAZ – uważa się, iż zapobiega przeziębieniom i gruźlicy, ponieważ wspomaga pracę płuc. Wnosi do życia światło, łagodzi stresy i chroni przed niebezpieczeństwami. Może być żółty, brązowy lub niebieski. Topaz włożony pod poduszkę uspokaja nerwy i energetyzuje ciało podczas snu.

TURKUS – jest to kamień odwagi, spełnienia i sukcesu. Ze względu na jego kolor wspaniale jest nosić go na szyi, jeśli boimy się publicznie przemawiać. Reprezentuje on moc i siłę. To miękki kamień i czasami traci swą barwę. Jest korzystny szczególnie dla gardła, płuc, i dla całego układu oddechowego, a z powodu dużej zawartości miedzi, doskonale nadaje się do uzdrawiania. Pomaga też na reumatyzm i artretyzm.

TURMALIN -  jego nazwa wywodzi się od syngalskiego słowa „tourmali”, oznaczającego drogocenny kamień o wymieszanych barwach. Najpopularniejsza jest kombinacja różu z zielenią. Z powodu zdolności wytwarzania zarówno pozytywnych  jak i negatywnych ładunków  turmalin ma wspaniałe właściwości równoważące. Działa niczym środek uspokajający, korzystny dla układu limfatycznego i trawiennego.  Jest to jeden z bardziej zmiennych kamieni, może działać zarówno na ciało jak i na umysł, nie gromadzi i nie kumuluje w sobie negatywnych energii.  Działanie turmalinu zapobiega nieporozumieniom, nietolerancji. Stymuluje proces przebaczania sobie i innym, wspomaga zwłaszcza osoby wrażliwe na cudzą krytykę. Pozwala na swobodny przepływ energii między umysłem i duchem  jak również między ciałem i uczuciami.  Ten kamień  wnosi  ze sobą wiele radości, może nawet pomóc w leczeniu złamanych serc.

TYGRYSIE OKO I KOCIE OKO – to bogate, ziemskie kamienie, które scalają, utrwalają, zbierają i kondensują najdziksze pomysły i wyobrażenia. Pomagają nam w koncentracji i ułatwiają kierowanie rozproszonej energii dla osiągnięcia określonego celu. Tygrysie oko i kocie oko są zbliżonymi do siebie minerałami. Pomagają odróżnić fałszywe zachcianki od prawdziwych potrzeb. Oczyszczają nasze ciało po przejedzeniu.

Zakupy przez internet
Wspomagająca pracę wątroby EKO 50g
Wspomagająca pracę wątroby EKO 50g
Wątroba odgrywa kluczową rolę w procesie trawienia, przetwarzania pokarmów w składniki odżywcze oraz jako filtr' organizmu chroniący go przed różnymi substancjami szkodliwymi dla człowieka, a spożywanymi wraz z pokarmami. Jej prawidłowe działanie jest warunkiem naszego zdrowia. Ze względu na ...
Olej kokosowy 950 ml
Olej kokosowy 950 ml
Palma kokosowa nazywana jest „drzewem życia” i nic w tym dziwnego, gdyż jej owoce – kokosy, zawierają wiele zarówno odżywczych, jak i leczniczych składników.Olej kokosowy tłoczony na zimno pozyskuje się z wysuszonego miąższu kokosa (kopry) poprzez mechaniczne wyciśnięcie.Olej ten charakteryzuje ...
Olej z pestek dyni 500 ml
Olej z pestek dyni 500 ml
Olej z Pestek Dyni powstaje ze starannie wyselekcjonowanych pestek dyni. Tłuszcze zawarte w pestkach dyni zaliczają się do pełnowartościowych tłuszczów roślinnych, tak zwanych NNKT, które bezwzględnie musimy dostarczać wraz z pożywieniem. Jest doskonałym środkiem o działaniu przeciwpasożytniczym ...
Sok z granatu 100% bez cukru 500ml
Sok z granatu 100% bez cukru 500ml
Czy wiesz, że… dobroczynne właściwości granatów były znane już starożytnym Sumerom. Na bliskim wschodzie uznawano go za szczególny owoc, m.in. w judaizmie, gdzie miał on duże znaczenie obrzędowe.W wielu kulturach owoc ten był symbolem płodności, a kwiaty granatowca symbolizowały miłość. Owoc ...
Siemie lniane złociste 500g
Siemie lniane złociste 500g
Znane od dawna, głównie jako środek osłonowy, sporządzany w formie zawiesiny śluzowej.Siemię złociste jest odmiana lnu charakteryzująca się lepszym składem chemicznym od lnu brązowego. W swym składzie zawiera m.in.: cynk, Wit E, Wit z grupy B, błonnik, NNKT, flawonoidy, lignany, a także cenne ...
AloeVital - Sok z aloesu z miąższem 1l
AloeVital - Sok z aloesu z miąższem 1l
Sok z aloesu otrzymywany jest z liści aloesu najnowszą technologią zachowującą jego naturalny, wyrazisty smak i zapach. Sok z aloesu wspomaga odporność oraz pozytywnie wpływa na przemianę materii i procesy trawienne. Może być składnikiem diet oczyszczających. Zastosowanie: sok z aloesu polecany ...
Poobiednia fix
Poobiednia fix
Herbatka poobiednia polecana jest do picia po posiłkach. Zapobiega wzdęciom, normalizuje proces trawienia, wspomaga pracę wątroby oraz całego układu pokarmowego. Dodatkowo wzbogaca organizm w wiele cennych witamin, soli mineralnych oraz cennych substancji.Skład:Kminek, koper włoski owoc, mięta ...
ChiSana-plastry detox  - plastry oczyszczające (10 szt.)
ChiSana-plastry detox - plastry oczyszczające (10 szt.)
Plastry detox Plasty do stóp oczyszczające Chi-SanaSkład: Ocet drzewny skondensowany uzyskany opatentowaną metodą farmaceutyczną. Sproszkowany turmalin znakomity przewodnik elektryczny. Jony ujemne wchodzą w kontakt z płynami ciała i stymulują punkty akupunkturowe w specyficzny sposób. Chitosan ...
Uchwyty miękkie ERGO
Uchwyty miękkie ERGO
• Uchwyt miękki wymienny z miękkiej profilowanej gumy o ergonomicznym kształcie zapewnia pewność uchwytu• Łatwość wymiany i użytkowania • Guma zachowuje elastyczność w niskich temperaturach• Uchwyty w dwóch rozmiarach : - dla dorosłych - dla dzieci ...
Ostropest plamisty mielony 125 g
Ostropest plamisty mielony 125 g
Ostropest Plamisty ( łac.Silybum marianum ) to europejska roślina roczna, której łodyga dorasta nawet do 1,5 m wysokości. Roślina ta jest podobna do ostu oraz blisko spokrewniona ze słonecznikiem.  Liście ostropestu są lśniące naznaczone białym żyłkowaniem. o kolczastych oraz ząbkowanych ...
Ostatnio wyświetlane informacje:
 
 
 
Wybierz gwiazdkę / ocenę (1 - 10):
 
Co ma największy wpływ na Twoją ocenę ?
Rozwiń
Przedstawiona treść jest interesująca
Przedstawiona treść jest zrozumiała
Przedstawiona treść jest przydatna
Przedstawiona treść ma wystraczającą długość
Żadne z powyższych
 
Pole uwagi nie jest wymagane:
 
Uwagi dotyczące treści:
 
  Za dużo znaków
Adres mail jest wymagany, jeśli zostało wypełnione pole uwagi:
 
Adres mail:
Proszę wypełnić pole adres mail. Błędny format adresu mail. Za mało znaków. Za dużo znaków.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r. Nr 133 poz. 883)
Proszę zaznaczyć akceptację.
 
Przed wysłaniem
wprowadź kod z obrazka:
Proszę wprowadzić kod z obrazka. Za mało znaków. Za dużo znaków. Za mało znaków. Za dużo znaków.
 
Zmień obrazek
 
 
 
Jeśli poszukujesz więcej informacji, zadaj pytanie na naszym forum dyskusyjnym

www.forum.zdrowieinatura24.pl

Zakupy przez internet
Wspomagająca pracę wątroby EKO 50g
Wspomagająca pracę wątroby EKO 50g
Wątroba odgrywa kluczową rolę w procesie trawienia, przetwarzania pokarmów w składniki odżywcze oraz jako filtr' organizmu chroniący go przed różnymi substancjami szkodliwymi dla człowieka, a spożywanymi wraz z pokarmami. Jej prawidłowe działanie jest warunkiem naszego zdrowia. Ze względu na ...
Olej kokosowy 950 ml
Olej kokosowy 950 ml
Palma kokosowa nazywana jest „drzewem życia” i nic w tym dziwnego, gdyż jej owoce – kokosy, zawierają wiele zarówno odżywczych, jak i leczniczych składników.Olej kokosowy tłoczony na zimno pozyskuje się z wysuszonego miąższu kokosa (kopry) poprzez mechaniczne wyciśnięcie.Olej ten charakteryzuje ...
Olej z pestek dyni 500 ml
Olej z pestek dyni 500 ml
Olej z Pestek Dyni powstaje ze starannie wyselekcjonowanych pestek dyni. Tłuszcze zawarte w pestkach dyni zaliczają się do pełnowartościowych tłuszczów roślinnych, tak zwanych NNKT, które bezwzględnie musimy dostarczać wraz z pożywieniem. Jest doskonałym środkiem o działaniu przeciwpasożytniczym ...
Sok z granatu 100% bez cukru 500ml
Sok z granatu 100% bez cukru 500ml
Czy wiesz, że… dobroczynne właściwości granatów były znane już starożytnym Sumerom. Na bliskim wschodzie uznawano go za szczególny owoc, m.in. w judaizmie, gdzie miał on duże znaczenie obrzędowe.W wielu kulturach owoc ten był symbolem płodności, a kwiaty granatowca symbolizowały miłość. Owoc ...
Siemie lniane złociste 500g
Siemie lniane złociste 500g
Znane od dawna, głównie jako środek osłonowy, sporządzany w formie zawiesiny śluzowej.Siemię złociste jest odmiana lnu charakteryzująca się lepszym składem chemicznym od lnu brązowego. W swym składzie zawiera m.in.: cynk, Wit E, Wit z grupy B, błonnik, NNKT, flawonoidy, lignany, a także cenne ...
AloeVital - Sok z aloesu z miąższem 1l
AloeVital - Sok z aloesu z miąższem 1l
Sok z aloesu otrzymywany jest z liści aloesu najnowszą technologią zachowującą jego naturalny, wyrazisty smak i zapach. Sok z aloesu wspomaga odporność oraz pozytywnie wpływa na przemianę materii i procesy trawienne. Może być składnikiem diet oczyszczających. Zastosowanie: sok z aloesu polecany ...
Poobiednia fix
Poobiednia fix
Herbatka poobiednia polecana jest do picia po posiłkach. Zapobiega wzdęciom, normalizuje proces trawienia, wspomaga pracę wątroby oraz całego układu pokarmowego. Dodatkowo wzbogaca organizm w wiele cennych witamin, soli mineralnych oraz cennych substancji.Skład:Kminek, koper włoski owoc, mięta ...
ChiSana-plastry detox  - plastry oczyszczające (10 szt.)
ChiSana-plastry detox - plastry oczyszczające (10 szt.)
Plastry detox Plasty do stóp oczyszczające Chi-SanaSkład: Ocet drzewny skondensowany uzyskany opatentowaną metodą farmaceutyczną. Sproszkowany turmalin znakomity przewodnik elektryczny. Jony ujemne wchodzą w kontakt z płynami ciała i stymulują punkty akupunkturowe w specyficzny sposób. Chitosan ...
Uchwyty miękkie ERGO
Uchwyty miękkie ERGO
• Uchwyt miękki wymienny z miękkiej profilowanej gumy o ergonomicznym kształcie zapewnia pewność uchwytu• Łatwość wymiany i użytkowania • Guma zachowuje elastyczność w niskich temperaturach• Uchwyty w dwóch rozmiarach : - dla dorosłych - dla dzieci ...
Ostropest plamisty mielony 125 g
Ostropest plamisty mielony 125 g
Ostropest Plamisty ( łac.Silybum marianum ) to europejska roślina roczna, której łodyga dorasta nawet do 1,5 m wysokości. Roślina ta jest podobna do ostu oraz blisko spokrewniona ze słonecznikiem.  Liście ostropestu są lśniące naznaczone białym żyłkowaniem. o kolczastych oraz ząbkowanych ...
Ostatnio wyświetlane informacje:
 
 
 
 
 
Na życzenie czytelników
Zwiń treść
 
 
Owoce mogą ...
TRUSKAWKA dziełem człowieka, nie ma truskawek pochodzących z dzikiego stanu. ...
 
 
Białka
BIAŁKA to podstawowy budulec każdej tkanki. Niedobór białek w organizmie ...
 
 
Przyprawy - ...
Trudno wyobrazić sobie kuchnię bez przypraw. Dzięki przyprawom potrawy ...
 
 
Rośliny o ...
Wśród wielu ziół znamy takie, które zawierają w swoim składzie związki ...
 
 
Mniszek lekarski ...
MNISZEK LEKARSKI – jest znany pod różnymi nazwami np. dmuchawiec, wilczy ...
 
 
Czy wiesz że ?
Rozwiń treść
 
 
Świeżość kwiatów
Kwiaty, aby zachowały świeżość wymagają różnego traktowania w zależności od ...
 
 
Kwiaty cięte
Kwiaty cięte nie lubią przeciągów, wolą miejsca mniej nasłonecznione, nie ...
 
 
Żywot kwiatów
Można przedłużyć żywot kwiatów. Cięte tulipany i cyklameny (fiołki ...
 
 
Kwiaty w wazonie
Zanim wstawisz kwiaty do wazonu, należy je odpowiednio przyciąć.W tkankach ...
 
 
Grejpfrut
Grejpfrut – najlepiej jeść go rano, pomaga zredukować zapasy tkanki ...
 
 
Zielarstwo
Rozwiń treść
 
 
LEBIODKA POSPOLITA
LEBIODKA POSPOLITA (Origanum vulgare) – jest byliną  z rodziny wargowych. Na ...
 
 
ŚWIETLIK ŁĄKOWY
ŚWIETLIK ŁĄKOWY (Euphrasia rostkoviana) – rośnie w całej Europie. W Polsce ...
 
 
CZĄBER
CZĄBER OGRODOWY (Satureja hortensis) - znany już w starożytności, w Polsce ...
 
 
Skrzyp polny
Skrzyp polny (Equisetum arvense)) jest byliną z rodziny skrzypowatych i ...
 
 
Centuria pospolita
Centuria pospolita – Centaurium umbellatum nazywana również tysiącznikiem, ...
 
 
Porady czytelników
Rozwiń treść
 
 
Zapalenie spojówek
ZAPLENIE SPOJÓWEK Jest to dolegliwość, której nie należy bagatelizować, ...
 
 
Otyłość
Otyłość: Należy sporządzić napar (całonocny) z 1 łyżki rumianku, zalanego 1 ...
 
 
Nadciśnienie
NADCIŚNIENIE (Przepis wg Korżawskiej) 1 łyżkę jemioły, 3 łyżki skrzypu, 4 ...
 
 
Nudności
Nudności ciężarnych: Dla kobiet w ciąży pomocne może być poranne picie wody ...
 
 
Dobra zupa
Co zrobić, aby zupa była udana : Każda gospodyni przygotowuje zupę inaczej, ...
 
 
Pomóż swojemu ciału
Rozwiń treść
 
 
Dieta Haya
Dieta Haya - została opracowana przez amerykańskiego lekarza, który po ...
 
 
Dieta makrobiotyczna
Dieta makrobiotyczna – opracowana została na początku XX wieku przez George ...
 
 
Dieta Montignac
Dieta Montignac – została stworzona w latach osiemdziesiątych XX wieku przez ...
 
 
Dieta w kamicy ...
Dieta w kamicy żółciowej – kamica żółciowa polega na tworzeniu się złogów w ...
 
 
Dieta bezglutenowa
Dieta bezglutenowa  jest rodzajem diety eliminacyjnej, jej działanie ...
 
 
Twoja latorośl
Rozwiń treść
 
 
Dolegliwości ...
W okresie dojrzewania u młodych ludzi dochodzi do gwałtownych zmian ...
 
 
Problemy z ...
Kręgosłup zbudowany jest z kręgów ułożonych jeden na drugim, tworząc kanał, ...
 
 
Bóle wzrostowe u ...
W okresie wzrostu, dzieci mogą skarżyć się na bóle mięśni i stawów, głównie ...
 
 
Zaburzenia ...
Zaburzenia łaknienia, takie jak: jadłowstręt i wilczy głód należą do chorób ...
 
 
Pielęgnacja ...
Skóra niemowlęca i małego dziecka jest bardzo wrażliwa, ponieważ nie jest ...
 
 
Porady kosmetyczne
Rozwiń treść
 
 
Paznokcie
Uzdrawianie paznokci: Sok z cytryny ma właściwości wybielające i ...
 
 
Włosy
ZDROWE WŁOSY U niektórych osób włosy stają się matowe, tracą połysk, a ...
 
 
Oczy
POWIEKI – idealny kolor Do powiek wybieramy matowe cienie, albo z ...
 
 
Skóra
SUCHA SKÓRA: Suchą skórę powinno się rano i wieczorem przemywać tamponem, ...
 
 
Rzęsy
RZĘSY – uwodzicielskie Rzęsy stają się z wiekiem coraz słabsze, dlatego nie ...
 
 
Jedz zdrowo
Rozwiń treść
 
 
O zaletach ...
Miłośnicy makrobiotyki i część dietetyków niechętnie wypowiada się o mleku. ...
 
 
Rzodkiew czarna ...
Rzodkiew czarna zwana również czarną rzepą uprawiana była już w starożytnych ...
 
 
Danie z wieprzowiny
W Polsce zdecydowanie najczęściej spożywana. Jednak coraz więcej Polaków ...
 
 
Seler korzeniowy ...
Głośno się stało o nim, kiedy wkroczył na salony, stając się przebojem diety ...
 
 
Cebula - łzawy ...
Należy do rodziny Allium, znana jest od wieków. Pochodzi z Azji Środkowej, ...
 
 
 
 
 
O tym się mówi:
 
Jak działa porównywarka koszyków?
Dla klientów e-aptek, jak i wszystkich e-sklepów nie jest istotna cena...
 
Make - up w stylu CALIFORNIAN GIRL
  Otulona blaskiem słońca, niezwykle modna Californian Girl w...
 
Christian Laurent – luksusowa pielęgnacja
Każda kobieta zasługuje na najlepszą pielęgnację. Dlatego w światowych...
 
Dlaczego wyniki lipidogramu są tak ważne?
Zmiany stłuszczeniowe w naczyniach krwionośnych można stwierdzić już u...
 
Organiczna henna do włosów
Osoby, które chcą się cieszyć bezpieczną koloryzacją i pielęgnacją włosów...
 
Olejek mrówkowy po depilacji
Mieszkanki krajów arabskich po depilacji stosują olejek mrówkowy, który...
 
Wiosna dla naszej skóry
Gdy natura budzi się do życia - rozpoczynamy porządki w domach i ogrodach....
 
Glitter Mask - pielęgnacja twarzy i świetna zabawa
Brokatowe maseczki do oczyszczania twarzy to prawdziwy hit z Instagrama!...
 
Precyzja lasera w pielęgnacji twarzy
 Innowacyjne kremy przeciwzmarszczkowe od Eveline Cosmetics Starzeniu podlega...
 
ART LASH dla długich i mocnych rzęs
Luksusowe serum marki Christian Laurent Każda kobieta marzy o gęstych i...
 
Oleje - niezastąpiony składnik kremów
Ze względu na bardzo duży wybór kremów, trudno nam wybrać ten najbardziej...
 
Czym krem na noc różni się od kremu na dzień?
Podczas dnia nasza skóra walczy z warunkami atmosferycznymi i...
 
Maksymalne nawilżenie na wiosnę
 Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią nowa energia, witalność i...
 
Innowacja! Hyaluron Clinic B5
Nawilżająco-wygładzające hialuronowe kosmetyki do ciała-Eveline Cosmetics...
 
Jak zadbać o gładkość naszych stóp?
Gdy nasze pięty są zrogowaciałe najczęściej sięgamy po tradycyjne pumeksy,...
 
Skąd czerpać wiedzę nt. ziołolecznictwa?
Tendencja "powrotu do natury" i coraz częstsze stosowanie ziołolecznictwa...
 
Jakie oleje opóźnią starzenie się skóry?
Co łączy olej arganowy, migdałowy, z awokado, czarnuszki, opuncji figowej...
 
Oleje z Maroko dla naszych włosów
W Maroko tłoczy się oleje z nasion czarnuszki, opuncji figowej i drzewa...
 
Jak walczyć z demineralizacją kości?
Zbyt niska zawartość substancji mineralnych w tkance kostnej dotyczy głównie...
 
Co ważnego zawiera olej z czarnuszki?
Z nasion czarnuszki tłoczy się olej o ziołowym i korzennym aromacie....
 
Złoto i kawior mają wyjątkową moc!
PODARUJ SKÓRZE LUKSUSOWĄ PIELĘGNACJĘ Szlachetne złoto i drogocenny kawior to...